
$133.60
Lenovo Legion 24-10 68C4GAC4EU Gaming Monitor 23.8" FHD IPS 240Hz 0.5ms HDR10—
$133.60
The Story
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Model / Region | 68C4GAC4EU / EMEA (Machine Type 68C4) |
| Display Size & Panel | 23.8" FHD (1920x1080) In-Plane Switching (IPS) |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Response Time | Up to 0.5 ms (MPRT) / 1 ms (Level 4) |
| Brightness & Contrast | 300 cd/m² / 1000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB (16.7 Million Colors) |
| View Angle | 178° / 178° (Horizontal / Vertical) |
| Stand Adjustments | Tilt, Swivel, Pivot, Height Adjust Stand |
| Bezel Width | 2.4 mm (Side) |
| VESA Mount | 100 x 100 mm |
| Weight | 5.0 kg (With Stand) / 3.9 kg (Head Only) |
| Video Connectors | 2x HDMI 2.1 TMDS, 1x DisplayPort 1.4 (HBR3) |
| Sync Technology | AMD FreeSync™ Premium, VESA Adaptive Sync |
| Visual Quality | HDR10 Compliance, Anti-glare |
| Eye Care | Eyesafe® Display 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware) |
| Power Consumption | 20W (Typical) / 34W (Maximum) |
| Warranty | 3-year Base Warranty |
| In the Box | Monitor with stand, HDMI 2.0 cable (1.8m), Power cable (1.8m), 4x Screws, Setup Guide |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Model / Region | 68C4GAC4EU / EMEA (Machine Type 68C4) |
| Display Size & Panel | 23.8" FHD (1920x1080) In-Plane Switching (IPS) |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Response Time | Up to 0.5 ms (MPRT) / 1 ms (Level 4) |
| Brightness & Contrast | 300 cd/m² / 1000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB (16.7 Million Colors) |
| View Angle | 178° / 178° (Horizontal / Vertical) |
| Stand Adjustments | Tilt, Swivel, Pivot, Height Adjust Stand |
| Bezel Width | 2.4 mm (Side) |
| VESA Mount | 100 x 100 mm |
| Weight | 5.0 kg (With Stand) / 3.9 kg (Head Only) |
| Video Connectors | 2x HDMI 2.1 TMDS, 1x DisplayPort 1.4 (HBR3) |
| Sync Technology | AMD FreeSync™ Premium, VESA Adaptive Sync |
| Visual Quality | HDR10 Compliance, Anti-glare |
| Eye Care | Eyesafe® Display 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware) |
| Power Consumption | 20W (Typical) / 34W (Maximum) |
| Warranty | 3-year Base Warranty |
| In the Box | Monitor with stand, HDMI 2.0 cable (1.8m), Power cable (1.8m), 4x Screws, Setup Guide |
























