
$106.02
Lenovo L27i-4A Lenovo L27i 4A A24270FL0 27-inch IPS FHD 100Hz Monitor—
$106.02
The Story
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Screen Size | 27 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Panel Type | In-Plane Switching (IPS) |
| Response Time | 1ms (MPRT), 4ms (Extreme Mode), 6ms (Normal Mode) |
| Brightness | 300 cd/㎡ (typical) |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Color Coverage | 99% sRGB (8-bit, 16.7 Million Colors) |
| Viewing Angle | 178° / 178° |
| Connection Type | 2 x HDMI 1.4, 1 x VGA, 1 x Audio Out (3.5mm) |
| Audio | Integrated Speakers (2 x 3W) |
| Design | 4-sided ultra thin bezel (NearEdgeless) |
| Stand Tilt Angle | -5° / 22° |
| Power Consumption | 17.5W Typ / 31.5W Max |
| Dimensions (with stand) | 611.5 x 181.5 x 474.6 mm |
| Weight | 3.9 kg (without package) / 6.2 kg (with package) |
| Warranty | 1 Year Limited |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Screen Size | 27 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Panel Type | In-Plane Switching (IPS) |
| Response Time | 1ms (MPRT), 4ms (Extreme Mode), 6ms (Normal Mode) |
| Brightness | 300 cd/㎡ (typical) |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Color Coverage | 99% sRGB (8-bit, 16.7 Million Colors) |
| Viewing Angle | 178° / 178° |
| Connection Type | 2 x HDMI 1.4, 1 x VGA, 1 x Audio Out (3.5mm) |
| Audio | Integrated Speakers (2 x 3W) |
| Design | 4-sided ultra thin bezel (NearEdgeless) |
| Stand Tilt Angle | -5° / 22° |
| Power Consumption | 17.5W Typ / 31.5W Max |
| Dimensions (with stand) | 611.5 x 181.5 x 474.6 mm |
| Weight | 3.9 kg (without package) / 6.2 kg (with package) |
| Warranty | 1 Year Limited |
























