
The Story
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Display Size & Panel | 24.5-inch IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 Aspect Ratio |
| Refresh Rate | 320Hz Ultra-High Refresh |
| Response Time | 0.5 ms (MPRT) / 1 ms (Level 4) |
| Sync Technology | NVIDIA® G-SYNC® Compatible, AMD FreeSync™ Premium |
| Color Performance | 99% sRGB Color Gamut |
| HDR Support | HDR10 Compliance |
| I/O Ports | 1x DP 1.4 (HBR3), 2x HDMI 2.1 (TMDS) |
| Eye Care | Eyesafe® Display 2.0, TÜV Hardware Low Blue Light |
| Ergonomics | Height, Tilt, 90° Pivot, and Swivel adjustment |
| Bezel Design | 3-side NearEdgeless (1.8 mm) |
| Warranty | 3-Year Base Warranty |
| Model Number | 67D4GAC3EU (Eclipse Black) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Category | Specification Details |
|---|---|
| Display Size & Panel | 24.5-inch IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 Aspect Ratio |
| Refresh Rate | 320Hz Ultra-High Refresh |
| Response Time | 0.5 ms (MPRT) / 1 ms (Level 4) |
| Sync Technology | NVIDIA® G-SYNC® Compatible, AMD FreeSync™ Premium |
| Color Performance | 99% sRGB Color Gamut |
| HDR Support | HDR10 Compliance |
| I/O Ports | 1x DP 1.4 (HBR3), 2x HDMI 2.1 (TMDS) |
| Eye Care | Eyesafe® Display 2.0, TÜV Hardware Low Blue Light |
| Ergonomics | Height, Tilt, 90° Pivot, and Swivel adjustment |
| Bezel Design | 3-side NearEdgeless (1.8 mm) |
| Warranty | 3-Year Base Warranty |
| Model Number | 67D4GAC3EU (Eclipse Black) |























